O NÁS

Všechno to začalo o letních prázdninách roku 2000. V jedné kolínské Základní umělecké škole se rodí nápad: "Ve chvílích volna se sejít, vyměnit žestě za kytary a pořádně si zastrouhat." Vzniká tak kapela pojmenovaná podle tehdejší populární hlášky „ToJePeklo“.

Vedení školy nám v našich začátcích vyšlo vstříc a my jsme tím získali prostory pro zkoušení. To tehdy probíhalo po pátečních zkouškách velkého dechového orchestru, kterého jsme byli všichni po dlouhé roky členy. Do budoucna bylo ale jasné, že se jedná jen o provizorium.

Po nějakém čase jsme ZUŠ opustili a vydali se vlastní cestou. Prvním důležitým krokem bylo nalezení kvalitního zázemí v podobě zkušebny. Metodou pokusů a občas i velkých omylů s různými pronajatými prostory jsme nakonec nalezli jednu malou, ale útulnou místnost ve sklepení rodinného domku našeho baskytaristy. V té době však byla až po strop zasypána uhlím, což ale pro nadšené a po muzicírování dychtící mládí nebylo velkou překážkou. Po několikadenní brigádě byla ona uhelná sluje přetvořena k obrazu našemu a jako zkušebna nám slouží dodnes.

V této době se také formovaly základní stavební kameny repertoáru kapely. Kromě rádii propíraných rockových a popových hitů přibývaly i kousky z kapku jiných, pro taneční orchestr potřebných, žánrů jako jive, waltz, rumba, cha-cha, polka, tango či valčík. Dnes náš playlist čítá přes 350 položek a průběžně se vyvíjí stejně jako hudební vkus jednotlivých členů kapely. Návštěvník našich produkcí tak může slyšet pestrý mix od evergreenů kapely Beatles, Petra Nováka, Jiřího Schelingera či Olympicu přes pecky domácí scény od kapel Mňága & Žďorp, Buty, Tichá dohoda, Tři Sestry, Sto zvířat nebo Horkýže Slíže až po světové hity kapel Chumbawamba, Morcheeba, U2, Deep Purple nebo Cranberries a mnohé další.

Během své existence kapela odehrála již několik stovek maturitních i dalších plesů, tanečních zábav, svateb i podnikových a společenských večírků. Za zmínku také stojí 12 odehraných sezón v kurzech společenského tance Taneční školy Matiáš na Zámecké.

Dnes tvoří Peklo parta profesionálních i poloprofesionálních muzikantů ve věkovém průměru 29 let. Kapela ke svým produkcím používá vlastní zvukovou aparaturu. Na akce většího rozsahu využíváme služeb profesionálního zvukaře.

Během léta 2006 jsme natočili své první propagační CD, čítající celkem 7 skladeb. Na podzim 2011 jsme přidali dalších 9 kousků. Ostatně poslechněte si nás sami, vše je volně ke stažení v sekci "Download".

home | o nás | kapela | akce | playlist | download | fotky | ohlasy & press | kontakt